Profil na sociální síti je dnes velmi důležitou osobní vizitkou, která nás dokáže velmi rychle prezentovat obrovskému počtu lidí. Těžko si představit médium, které by bylo v dané oblasti alespoň přibližně stejně schopné. I z toho důvodu je představa odcizení účtu noční můrou snad každého průměrně informovaného uživatele a  zároveň snem či dokonce předmětem práce nejednoho hackera.

Nastavení bezpečného přihlašování

Nastavení bezpečného přihlašování

Twitter je v tomto ohledu jistě dosti specifická síť, která již sehrála i určitou roli ve světových dějinách. Na základě krátkých holých vět se někdy tvoří světové zpravodajství, protože největší mediální agentury, i ve snaze přinést zprávu jako první, sledují twitterové účty známých osobností či organizací a jakýkoli zajímavý příspěvek ihned zpracují a předají dál.

Dvoufázové přihlášení na Twitteru - prezentační video

Bezpečnější přihlašování je tedy do budoucna zřejmě nutností a těžko říci, zda jej právě Twitter neměl zavést již dávno. Aktuálně implementovaná novinka pracuje na bázi zaslání ověřovacího kódu na mobilní číslo majitele (podobně jako u e-bankingu), přičemž tento postup je nutné znovu opakovat při přihlášení z nového počítače. Dvoufázové ověření by mělo být brzy možné aktivovat na stránce nastavení a nezbývá doufat, že službu budou podporovat i čeští operátoři.

Zdroj: twitter.com