Když si vedení Microsoftu sedlo na krizové zasedání ku příležitosti nízkých prodejů Windows Vista, jistě nemohlo přejít jeden významný bod kritiků. Tenhle operační systém zkrátka nebyl příliš odladěn a vyžadoval pro svůj bezproblémový chod poměrně dost výkonný hardware, jenž výrazně převažoval nároky kancelářského software, jímž bývají počítače ponejvíce využívány. Lidé tak raději zůstávali u nenáročných Windows XP, byť to mělo i další důvody.

Když tak padlo rozhodnutí rychle přijít s novým operačním systémem, rozhodl se Microsoft, že tentokrát mu nikdo vysoké HW nároky vyčítat nebude. A přestože je Windows 7 pouze o stupínek dále v technologické evoluci než Windows Vista, je nesrovnatelně méně náročný. Dokazují to například testy fanouškovské komunity, která se předhání v tom, jaký nejslabší počítač Windows 7 ještě rozchodí.

<p>Přehled systému </p>

Dosavadní rekord v diskuzním fóru The Windows Club drží uživatel, jenž Windows 7 nainstaloval a spustil na prehistorickém Pentiu II s frekvencí 266 MHz. Procesor doplňovalo 96 MB RAM a grafická karta s 4 VRAM. Zatímco operační paměť už níže s největší pravděpodobností nepůjde, ohledně procesoru a grafické karty panuje přesvědčení, že jejich hodnoty bude možné ještě srazit. Další test tedy proběhne s Pentiem 166 MHz a grafickou kartou s jedním megabajtem videopaměti.

Když je to tak jednoduché, je skoro až neuvěřitelné, že si s tím Microsoft nepohrál více už u Windows Vista. Jak vidno, když si zákazníci dupnou, tak se dají i hory přenášet.

Zdroj: Windows Club