Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevila s obrovským náskokem aplikace pro stahování obsahu z Youtube. Druhé místo pak obsadil nástroj pro identifikací a získání aktuálních ovladačů pro váš hardware. Na pomyslném třetím místě se nachází nástroj pro detekci a odstanění Poweliks trojského koně.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  YouTube MP3 Freeware 627
2.  DriversCloud Freeware 332
3.  ESET Win32/Poweliks Cleaner Freeware 308
4.  MalwareFox AntiMalware Shareware 189
5.  Youtube Collection Builder Freeware 106
6.  ZCAD Freeware 91
7.  Edraw Infographic Freeware 86
8.  1gram Player Freeware 80
9.  Dorkbot Cleaner Freeware 78
10.  GOG Galaxy Freeware 74
11.  AVG Ultimate Shareware 72
12.  Windows 10 Toggle Tweaker Freeware 70
13.  WebLocker Freeware 69
14.  NETGEAR Genie Freeware 68
15.  Flash Drive Information Extractor Freeware 65

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. 

 

1. YouTube MP3

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístil program s názvem YouTube MP3. Jedná se o jednoduchou aplikaci pro stahování obsahu z YouTube ve formátu MP3. Poskytuje intuitivní uživatelské prostředí. Umožní vložit konkrétní URL adresu videa z YouTube (podporuje i zkrácené verze odkazů - např. přes youtu.be), následně vyhledá video a nabídne jej ke stažení ve formě zvukového souboru MP3. Soubory je možné ukládat kamkoliv na disk. Vzhledem k různým omezením a autorským oprávněním program v některých případech není schopen obsah stáhnout.

 

Pohled na základní nabídku aplikace

2. DriversCloud

Na druhém místě se umístila aplikace s názvem DriversCloud. Aplikace slouží pro identifikaci a získání aktuálních ovladačů pro váš hardware. Umožňuje provést počáteční zjištění dostupných komponent, včetně procesoru, základní desky, čipové sady, operační paměti, grafické karty, CD-ROM, síťového adaptéru, multimediálních karet, klávesnice, myši, monitoru nebo USB periferií. V případě offline detekce lze po dokončení skenu uložit soubor (.mc) na disk a nahrát jej na web služby. Po uploadování souboru dojde k výpisu komponent vašeho počítače. Pomocí vyhrazené funkce lze procházet seznam ovladačů, které jsou ve vašem počítači nainstalované nesprávně nebo jsou zastaralé. Zároveň nabídne stažení aktuálních verzí přímo ze stránek výrobce.

Pohled na spuštěnou aplikaci

3. ESET Win32/Poweliks Cleaner

Pomyslnou třetí příčku obsadil ESET Win32/Poweliks Cleaner. Jedná se o nástroj pro detekci a odstranění nebezpečného trojského koně Win32/Poweliks. Jeho cílem je poskytnout tvůrci vzdálený přístup k vašemu počítači, získávání a sdílení vašich dat, stejně jako stahování dalších škodlivých souborů z internetu. Trojan se ukrývá v podklíči registru a spouští své procesy automaticky při startu systému Windows. Infikováním tohoto malwaru dojde ke znovuspouštění různých Dllhost procesů i přesto, že je pomocí Správce úloh ukončíte. Trojan má také na starosti blokování webových stránek nebo modifikování bezpečnostního nastavení s prohlížeči Internet Explorer. S touto přenosnou utilitou od ESETu se jej zbavíte.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umítil program MalwareFox AntiMalware. Jedná se o doplňkový bezpečnostní software, prostřednictvím kterého lze detekovat všechny známé i neznámé druhy malwaru. Umožňuje odstranit škodlivé soubory, které váš antivirový program nezaznamenal, ať už se jedná o pop-up reklamy, nechtěné aplikace, spyware, software pro krádež osobních informací, ransomware a další. Nabízí rychlý režim skenování, který dokončí práci za méně než 5 minut. Integruje funkci pro čištění prohlížeče (otravné reklamy, nechtěné toolbary či vyhledávací doplňky). Poskytuje aktivní ochranu před ransomwarem a komplexní prevenci před infikováním počítače.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem Youtube Collection Builder. Jedná se o aplikaci pro stahování a organizaci vašich oblíbených hudebních skladeb nebo videí z YouTube. Umožňuje jejich přehledné ukládání do adresářů. Podporuje stahování individuálních videí, kanálů, playlistů nebo obsahu konkrétního uživatele. Zároveň nabízí nástroje pro snadné přejmenování názvů videí a souborů. Program integruje přehrávač stažených videí, poskytuje jednoduchý způsob stahování nově přidaných videí do playlistu, kanálu nebo uživatelského seznamu videí. Ve výpisu uložených souborů zobrazuje ID videa, jeho délku a další základní údaje.

Poslední zmíněnou aplikací je program ZCAD. Jedná se o CAD program s podporou dxf2000. Umožňuje editovat nebo navrhovat komplexní CAD projekty. Podporuje souborové formáty DXF, DWG, PDF, PS, SVG, EPS a ZCP, ať už z pohledu importu, nebo exportu. Nabízí načtení více souborů v rámci jediného okna, k tomu využívá tzv. taby (karty). Umožňuje mezi nimi snadno přepínat. Software disponuje rozsáhlou nabídkou nástrojů určených pro změnu pohledu, rotování kamery, vykreslování (čáry, kruhy nebo 3D křivky), používání bloků a textových boxů s vlastním stylem písma. Do projektů umožňuje vkládat poplašné systémy, osvětlení, CCTV (kamerové systémy), napájecí zdroje a různé typy kabelů.