Dosud se v souvislosti s Facebookem poukazovalo především na problémy s ochranou osobních údajů. Ovšem největším nepřítelem jsou uživatelé sami sobě. Jak je totiž známo, prozrazují na sebe příliš mnoho a nedokáží dohlédnout důsledky takového konání. Zřejmě jedním z nejběžnějších budou loupeže na základě údajů o životech uživatelů získaných z Facebooku a dalších sociálních sítích.

<p> </p> 

Že se přílišná otevřenost může pěkně nevyplatit, dokazuje nejnovější případ dopadených lupičů ve Spojených státech amerických. Na vrub jim připadá několik desítek loupeží a některé z nich byly provedené na základě údajů získaných z Facebooku. Nešlo přitom o nijak sofistikované zneužití, případně využití nové služby geolokační služby Facebook Places. Okradený podle všeho na Facebook jen napsal, kdy nebude doma - a lupiči toho využili.

Může se to zdát jako banální zpráva, ale když už i ona dokáže zlodějům posloužit, je na místě velká obezřetenost. V úvahu připadá také vypouštění mystifkačních zpráv typu, že vám domov hlídá kvalitní bezpečnostní systém nebo hodně agresivní pes.

Zdroj: NYT