Bezplatný kancelářský balík Open Office 3.0 slaví obrovské úspěchy. Do světa byl vypuštěn teprve před jedním týdnem a už hlásí pokořenou hranici tří milionu stažení. O 240.000 se postarali majitelé operačního systému Mac OS X, ovšem většinu, tedy 2,4 milionu, stáhli uživatelé Windows. Nový balík dokáže číst i dokumenty z Microsoft Office 2007 a omezeně měnit PDF soubory.

 

 

 Další výhody se pojí zejména s komfortnějším užíváním balíku. Dokumenty už tak není nutné před užitím zpracovávat, stačí je pohodlně otevřít přes Startcenter. Open Office 3.0 podporuje také přicházející standardy ISO Opendocument 1.2.

 Zásadní změnou je předělání modulu pro práci s grafy. Writer, textový procesor OpenOffice.org, byl doplněn o lepší podporu vícejazyčných dokumentů a export dokumentů do formátu MediaWiki (Wikipedia). Calc, tabulkový procesor se dočkal změny výchozího nastavení tisku, zjednodušení klávesových zkratek, vylepšení importních filtrů, rozšíření funkce automatického součtu a další. Nástroj pro tvorbu prezentací Impress, má nyní zlepšený výkon a byla přidána funkce "přesun po křivce". Mezi novinky databázové aplikaci Base, patří například rozšíření Návrhář sestav.

Zdá se, že lidé mají dost vcelku zbytečného kupování drahých balíků od Microsoftu a stále radši se poohlížejí po bezplatných alternativách, které jim udělají stejnou službu.