Jedná se pravděpodobně o počátek souboje mezi Facebookem a Googlem, který bude v následujících měsících nabývat na razanci. V současné době je již jasné, že se v tomto případě jedná o nové funkce, které umožňují skupinový chat a videohovory, realizovatelné přímo z prostředí webového prohlížeče. Co se týče skupinového chatu, byl již na Facebooku dostupný v rámci "skupin", avšak po aktuálních úpravách je jeho využití mnohem snažší, a to i díky úpravám ovládacích prvků v uživatelském rozhraní.

Facebook.com

Facebook.com

Uskutečnění videohovoru probíhá prostým kliknutím na příslušnou ikonku a po přijetí hovoru druhou stranou se začne přenášet obraz i zvuk. Technologie je postavena na službě Skype, což je zřejmý důkaz navázání spolupráce mezi Facebookem a Microsoftem. Vzhedem k tomu, že jedním z velmi významných konkurentů je pro redmondskou firmu právě společnost Google, dává tento vývoj smysl. Google navíc v poslední době stále více rozšiřuje své portfolio produktů a začíná být pro Microsoft skutečně nebezpečný. V současné době lze však např. ještě těžko predikovat úspěšnost operačního systému Chromium OS.

Lze očekávat, že v blízké době budou v rámci konkurenčního boje na obou stranách implementovány nové funkce, což přinese pro samotného uživatele snad jen pozitiva. Aktuálně nezbývá, než čekat, jakým směrem se konkurenční soukolí přesně roztočí.

Zdroj: cpw.com