RSS export


Vivaldi Beta 2: skalní příznivci staré dobré Opery mohou jásat


 • Titulek: Opera vsadila na špatnou strategii
  Napsal: Bob
  Přidáno: 1. ledna 2016 19:19

  Popravdě Opera měla málo uživatelů, ale ti ji byli věrní. Bylo jich málo a tak se vlastníci rozhodli Operu udělat víc ve stylu Chrome. Koncept jednoduchého/odlehčeného prohlížeče pro větší cílovou skupinu. Výsledek je ale tristní. Ostatně možná na něco podobného v budoucnu vsadí i Firefox, i když ten je v lepší situaci, protože Mozille se podařilo stabilizovat počet uživatelů a je jich předci jen mnohem víc než tomu bývalo na Opeře. Ovšem Mozilla nemůže usnout na vavřínech. Problém je v tom, že jeden Chrome už tu je, pro ty co jim vyhovuje. Jiný prohlížeč který bude jako Chrome oni nehledají. Originál má velkou reklamu a instaluje se s řadou jiných programů jako "doplněk". Uživatelé většinou nemají problém pracovat s jednoduchým a odlehčeným prohlížečem. Ani ti co si ho přidali s něčím jiným omylem. Nikdo jiný nebude schopen konkurovat Googlu/Chrome tím, že bude dělat prohlížeč v Chrome stylu. Jen ztratí část svých věrných uživatelů. Bohužel všichni k této chromizaci míří a tak trochu to zabíjí rozmanitost a volbu pro uživatele.

  Vivaldi sice také vychází z chromium, ale přeci jen si jde o něco víc svou cestou o proti Opeře. Odpovídá tomu bohatší prostředí a výbava. Už se začíná blížit stavu, kdy mu bude odejmutá nálepka beta. Předpokládám však, že ani Operu ani Chrome nevyzkouší tolik lidí jako Chrome a už tím jsou v ohromné nevýhodě. Přeci jen ale Vivaldi vsadil na cílovou skupinu, která si ho bude schopná najít a vyzkoušet. Opera zacílila na víc uživatelů (větší cílovou skupinu), ale ti ji budou ignorovat.

 • Titulek: Stejná střeva
  Napsal: Roddney
  Přidáno: 1. ledna 2016 21:57

  Proč všechny prohlížeče mají stejná střeva? Dnes každý prohlížeč používá Blink z projektu Chromium. Takže zbývá už pouze Firefox, který jediný používá vlastní jádro Gecko. Problémem Chromia je v tom, že otevřete pět stránek a prohlížeč sebere 1.5GB RAM. Jenže Firefox půjde taky slepě cestou Chromia a defacto tu bude jeden jedinej prohlížeč pod různými názvy.

 • Titulek: SeaMonkey
  Napsal: Iason
  Přidáno: 2. ledna 2016 14:19

  Nechápu, proč někteří hlupáci používají Operu stále v té historické verzi, kdy byla ještě dobrá.
  Jako dostatečná náhrada může stačit SeaMonkey. Neumí sice asi vše, ale sufruje se v ní mnohem líp páč je ve vývoji.

  • Titulek: Re: SeaMonkey
   Napsal: Venda
   Přidáno: 2. ledna 2016 18:16

   V jednoduchosti se síla.............. Jenže všude do toho narvou kdejaké kraviny co ani nikdo nepotřebuje a vznikají objemné soubory k ničemu. Osobně jedu na FF, ale jak píší, žene se to směrem k nenažranosti RAM atd........

  • Titulek: Re: SeaMonkey
   Napsal: Míra
   Přidáno: 2. ledna 2016 20:17

   Proč používají starší Operu? protože nejsou hlupáci! a nezas.rou si pc hovadinou se žravostí 400+ Mb

 • Titulek: explorer kek
  Napsal: svobodaslova
  Přidáno: 7. ledna 2016 00:21

  divim se ze se tu jeste nenasel kokotovec co nepinda ze pouziva explorer :D :D :D

  • Titulek: Re: explorer kek
   Napsal: abbas, <abbass (na) svarm (tečka) eu>
   Přidáno: 19. února 2016 18:50

   Nejlepší je stejně Internet explorer. Kam se ostatní hrabou!!

 • Titulek: Vivaldi
  Napsal: operator, <simunek (tečka) ladislav (na) seznam (tečka) cz>
  Přidáno: 28. ledna 2016 20:28

  Jestliže tvůrce prohlásí, že - oficiálním cílem je již "lehký" prohlížeč a nikoli všemocný nástroj pro práci na internetu, pak nelze mluvit ani o embryu Opery, bohužel, takový prohlížeč nikdo nechce :)

Zpět na článek Vivaldi Beta 2: skalní příznivci staré dobré Opery mohou jásat


Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty.