Nový Chrome a Chromium web browser vycházejí po více než měsíci od uvedení verze předešlé. V patnácté verzi prohlížeče je novinek pochopitelně mnohem více, a tak můžeme namátkou např. opět vylepšené JavaScriptové jádro, které umožňuje o něco rychlejší vykonávání programových instrukcí na webech, náročných na výpočetní výkon. Pár změn se odehrálo i v oblasti podpory HTML5 technologií, kde se jedná i o opravy již dříve zpracovaných implementací různých funkcí. Přehlédnout však pravděpodobně rozhodně nejde aktualizovanou obrazovku "nová karta", která získala nové grafické pojetí.

Google Chrome 15

Google Chrome 15

Kromě úpravy geometrie náhledů často navštěvovaných stránek se změna týká i přidání zcela nových prvků, mezi něž se řadí dolní lišta, umožňující přepínání mezi zmíněnými záložkami a nainstalovanými aplikacemi. Stejný účel mají i šipky po pravé a posléze levé straně obrazovky. Seznam nedávno zavřených webů byl přesunut do samostatné nabídky v pravém dolním rohu.

Katalog doplňků aplikace Google Chrome

Katalog doplňků aplikace Google Chrome

Jistě příjemnou novinkou je i uvedení nové položky pro synchronizaci prohlížeče v hlavní (a rovněž jediné pravé) nabídce aplikace, po kliknutí na ikonku nástroje v pravém horním roku okna. Doslova ruku v ruce s vydáním nové verze prohlížeče jde i spuštění upgradované verze katalogu doplňků, který v nové verzi nabízí více přehledné rozhraní.

Zdroj: google.com