O Windows 10 Anniversary Update (Redstone) se již ví, že by měl dorazit v druhé polovině července. To je v podstatě za dvěřmi, a tak se testovací buildy začínají hodně měnit i po vizuální stránce, na niž se pochopitelně dostalo až po optimalizacích "nízkoúrovňových" záležitostí. Tak to má být a Microsoft alespoň nestaví Potěmkinovu vesnici, ale skutečně dále vyvíjí operační systém. Nejnovější veřejné sestavení tak obsahuje spoustu a spoustu viditelných změn, které začínají změnou ikony Průzkumníka a končí třeba u nových výsuvných nabídek typu stávajícího Centra akcí.

Insider Preview 14332 - upravená nabídka Start

Insider Preview 14332 - upravená nabídka Start

Microsoft vylepšil i nabídku Start, která nyní obsahuje další část. Zcela vlevo je sloupeček, kam se do podoby ikon smrskly příkazy pro vypnutí počítače, nastavení, Průzkumníka souborů, ale i práci s uživatelským účtem. Uvolnil se tak prostor pro všechny nainstalované aplikace, které jsou po otevření Startu ihned po ruce.

Skype UWP a "univerzální" Rychlé poznámky

Skype UWP a "univerzální" Rychlé poznámky

Novinkou je i univerzální Skype, který je stále ve fázi beta, ale do léta by měl být pevnou součástí Windows 10 na všech typech zařízení. Snad se po předchozích neúspěších novému Skypu už povede lépe a opět neskončí v propadlišti dějit jako Skype pro Windows 8.x. V poslední buildu přistály i nové Rychlé poznámky, které svým vzezřením již zapadají do Desítek a spolupracují s dalšími funkcemi systému.

Windows Ink Workspace a vylepšené Nastavení

Windows Ink Workspace a vylepšené Nastavení

Moderní Nastavení se také dočkalo změn a jedna je vidět hned po otevření - jednotlivé položky v seznamu mají své ikonky. Na stejném místě také přibyla další nabídka, která se týká hlavního panelu a nahrazuje jeho původní dialog Vlastnosti. Sám hlavní panel však nebyl o nic ochuzen - nová ikona otevře postranní nabídku Windows Ink Workspace, která je speciálně vybavena nástroji pro ovládání stylusem, nicméně využijete ji i s klávesnicí. Dalším vylepšením je nabídka data a času, jež obsahuje i nejbližší události z kalendáře, a možnost přepínat zvuková zařízení po kliknutí na ikonu reproduktoru.

Zdroj: windows.com