Před pár dny prosákly zvěsti, že finální Redstone 2 by se měl na počítače běžných smrtelníků dostat v březnu příštího roku a pravděpodobně tedy bude mít označení Windows 10 (1703). Doposud si mohou novinky vyzkoušet uživatelé přihlášení v programu Insider, a to především v nejrychlejší větvi Fast Ring. Zde ovšem musíte s každým novým buildem skousnout i riziko nestability a řady nedodělků, s nimiž přichází i poslední sestavení 14946.

Windows 10 Insider Preview 14931 - touchpad

Windows 10 Insider Preview 14931 - touchpad

Jednou ze zajímavých novinek je vylepšení "tříprstých" a "čtyřprstých" gest na multidotekovém touchpadu. Klepnutím lze probudit hlasovou asistentku Cortanu, vysunout Centrum akcí, pozastavit a znovu spustit přehrávání videa či hudby, nebo jej použít namísto prostředního tlačítka myši. Posun do stran zase přepíná mezi aplikacemi nebo virtuálními plochami (novinka Windows 10 od prvního vydání, které na běžných PC asi ještě mnoho uživatelů nepřivyklo).

Windows 10 Insider Preview 14931 - automatické zapnutí Wi-Fi

Windows 10 Insider Preview 14931 - automatické zapnutí Wi-Fi

Detalní nastavení má možností ještě více a lze rozlišovat např. mezi tažením doleva a doprava. Vylepšením číslo dvě je možnost automatického zapnutí Wi-Fi po určité době, což je funkce adoptovaná z mobilní varianty Windows. Skutečnost je taková, že po většinu doby již pracujeme na počítačích připojených k internetu, ale zvláště u přenosných zařízení (a že jich pro Windows 10 je a bude), se občas hodí Wi-Fi vypnout a šetřit energii. Bezdrátová konektivita se teď může automaticky obnovit po nastavené době. Můj osobní zlepšovací návrh je chytrá funkce, která by se po určité době začala snažit v daných intervalech navázat Wi-Fi připojení - pakliže bychom např. ještě nebyli doma, Wi-Fi by se znovu vypla.

Zdroj: windows.com