Nový operační systém Windows 10 od Microsoftu bude pravděpodobně k dostání mimo jiné i na flash discích. Dostupné mají být nejen 32 bitové, ale i 64 bitové verze. Dostupné verze mají být v provedení Home a Professional. Z každého USB disku bude údajně možné nainstalovat  Windows 10 s platnou licencí na jeden počítač. 

Nelichotivou zprávou je cena. Takto distribuovaný systém má být dražší, než Windows 10 na DVD nebo čistě jen v digitální podobě. Americký gigant Microsoft již dříve oznámil, že Windows 10 Home budou stát 119,99 dolaru, zatímco profesionální verze bude o 80 dolarů dražší. Jak uvádí WinFuture, za Windows 10 Home na flash disku si uživatelé připlatí 25 dolarů, zatímco Windows 10 Professional na USB disku budou dražší o 38 dolarů. 

Microsoft tak vyslyšel řadu svých uživatelů, kteří v dnešní době již nemají ve svém zařízení optickou mechaniku. Koupě operačního systému na flash disku se tak jeví jako ideální řešení. Připomeňme, že Windows 10 bude vydaný 29. července a majitelé legálních Windows 7 a Windows 8.1 na ně v prvním roce od jejich vydání budou mít možnost přejít a to dokonce zcela zadarmo. Skoro všem držitelům již jejich systém automaticky nabídnul možnost si zdarma stáhnout Windows 10 pomocí aktualizace ve stavové liště.