RSS export


XnView - Pokročilý prohlížeč obrázků


 • Titulek: ve svy kategorii dost dobry
  Napsal: enri
  Přidáno: 29. července 2010 05:27

  Pro: Detailni kreativita v konfiguraci nastaveni. Proti: Zadarmo=bez seriozni podpory vyrobce. Technicke nedostatky muzete povidat vrbe, ta na vas da vic.. // Final verdict: Na prohlizeni a zakladni upravy super. (Na ostatni zkousim neco jine)..

  • Titulek: Re: ve svy kategorii dost dobry
   Napsal: Marvin
   Přidáno: 29. července 2010 15:19

   Nevín no... mě se zamlouvá picasa od googlu. Mám ho i jako prohlížeč obrázků a ten nabíhá hodně rychle. Prohlížet se v něm dá taky rychle a hlavně otáčí fotky podle čidla z foťáku. No a pak ty úpravy v dsamotným picasu jsou myslím dostatečný a to třídění je berkonkurenční.... rozlišování obličejí apod...

   • Titulek: Re: ve svy kategorii dost dobry
    Napsal: enri
    Přidáno: 30. července 2010 06:47

    Prohlizec kterej neotaci fotky podle EXIFu nebo jak rikas "cidla z fotaku" dneska proboha snad uz neexistuje. Si to musis nastavit v kazdem programu pokud ti to neotaci implicitne..

  • Titulek: Re: ve svy kategorii dost dobry
   Napsal: gilhad
   Přidáno: 30. července 2010 00:32

   Ja zase open source vidim jako vyhodu - pokud mi neco nevyhovuje, nebo najdu chybu, tak mam sanci ji jednak opravit a druhak dostat i do oficialni verze. Coz mi closed source proste neposkytuje.
   (A ano, uz jsem par takovych veci do mainstreamu dostal a par dalsich pouzivam pro sve ucely)

 • Titulek: Pokročilý?
  Napsal: loading...
  Přidáno: 31. července 2010 23:25

  u programů jsou recenze přehnaný jako vždycky,program co je určenej pro obrázky nezvládá animaci po zobrazení GIF,to nakonec neumí ani ve WIN 7 default prohlížeč obrázků,víc než ostuda

  • Titulek: Re: Pokročilý?
   Napsal: r.
   Přidáno: 2. srpna 2010 06:13

   S GIF si XnView poradí. Ale Windows 7 jsou pořád bída (prohlížení, vypalování, všecko), za ty peníze...mají hodnotu tak pětistovky pak bych byl potichu.

   • Titulek: Re: Pokročilý?
    Napsal: Lupin
    Přidáno: 2. srpna 2010 13:23

    No vidíš a mne stál poslední Snow Leopard 350 Kč včetně iLife.

    • Titulek: Re: Pokročilý?
     Napsal: radek
     Přidáno: 2. srpna 2010 20:03

     To je demagogie? Jabko inkasuje prachy jak za svůj (asi) levný OS, tak i za ten svůj (zatraceně drahý) hliník-hardware. MS bere prachy akorát za Windows (i když taky docela namazaný).

 • Titulek: Výstup fotek ze všech adresářů v jediném okně?
  Napsal: BuffITer, <buffiter (na) gmail (tečka) com>
  Přidáno: 18. srpna 2010 14:17

  Zdravím,
  potřeboval bych poradit nějaký prohlížeč fotografií, který by dokázal zobrazit všechny fotky z adresářů, které zatrhnu výběrem (podobně jako například mp3 přidávané do playlistu) a ty se potom zobrazí v jednom výstupním okně. Tedy nebudu muset překlikávat ve stromové struktuře stovky složek. Uvedu konkrétní příklad. Mám databázi fotografií cca 4000 adresářů a ty zase obsahují další množství složek (v jedné této podsložce mám až dalších 50 podadresářů v jedné kategorii) a ty se opět větví na další složky, ve kterých je konečně určitý počet fotografií. Problém je v tom, že kdybych měl procházet každý tento adresář pro zobrazení fotek v něm jednotlivě, tak mám o zábavu postaráno na dalších 100 let. Potřebuji tedy vidět všechny tyto fotky z různých adresářů a podadresářů v jednom jediném výstupu, kde nebude mít vliv v jaké se nacházejí složce. Uvidím tedy řekněme 25 000 fotografií v jednom jediném okně nezávisle na jejich umístění. Existuje nějaký software, který by toto dokázal? Výsledku sice mohu dosáhnout pomocí nástroje hledat přímo ve windows, zadáním např. formátu .jpg a hledej, ovšem tento postup je dost nedostačující a prakticky nevyužitelný. Už proto, že jej musím pokaždé opakovat znovu. Kdežto na principu playlistu a mp3 bych provedl tuto operaci jednou a příště už měl vše nachystané pro rychlou práci a prohlížení těchto dat. Předem díky za příspěvky.

Zpět na článek XnView - Pokročilý prohlížeč obrázků